Strona główna > Aparaty - lustrzanki > Technologia aparatów

Technologia aparatów

Superzoomy i megazoomy - uniwersalne cyfrówki

Czy wiesz, że gazetka polo prezentuje najlepsze promocje?

jeśli chodzi o superzoom oraz megazoom to można tutaj mówić o specjalnych aparatach, które posiadają duży zakres ogniskowych, oferują również szeroki kąt widzenia obiektywu, jak i też spore tele. Jeśli chodzi o superzoom ma on mniejsze możliwości niż megazoom, ale z drugiej strony będzie to rozwiązanie, w którym rzeczywiście będzie można łatwiej pracować dzięki mniejszym rozmiarom. Okazuje się, że jeśli chodzi o megazoom a także ultrazoom można powiedzieć, że to już takie rozwiązania, które dużo bardziej przypominać będą lustrzanki. Mają one spore rozmiary i jednocześnie stabilizowany obiektyw. Jeśli chodzi o wygodę użytkowania będzie ona nieco bardziej poprawiona przez specjalnie przygotowywany uchwyt dla dłoni. Większość z nich będzie miała specjalny elektroniczny wizjer, takie modele w ten sposób będą wyglądać podobnie jak lustrzanka, czasami określane są jako hybrydy.

Bezlusterkowce z wymienną optyką - mały rozmiar, świetna jakość zdjęć

Bezlusterkowce to grupa niewielkich aparatów, które mają wymienną optykę i wyposażone są w spore matryce światłoczułe takie jak w lustrzankach. Z tego względu, że mają nieduże rozmiary nazywa się je jako urządzenia, które mają wymienną optykę ale są kompaktami. Bezlusterkowce pozbawione są lustra, nie aparat zoom​mają wizjera optycznego dlatego nie trzeba mieć już obszernej konstrukcji, mogą być płaskie podobnie jak kompakty kieszonkowe. Niektóre modele wyposażone są w wizjery elektroniczne, do części można kupić również dodatkowe akcesoria, które będą zewnętrzne i dzięki nim możliwości urządzenia będą rosły. Z racji na małą masę i rozmiary bezlusterkowce nadają się świetnie do robienia zdjęć ulicznych, ale również jako aparat na wakacje. Część modeli jest łatwa w obsłudze, są to jednak aparaty dla osób, które mają podstawową znajomość techniki.

Lustrzanki - dla wymagających

Lustrzanki to urządzenia, które posiadają wymienną optykę i ich charakterystyczną cechą będzie stosowanie we wnętrzu specjalnego ruchomego lustra. Dostarczać będzie ono do optycznego wizjera rzeczywisty podgląd obrazu z obiektywu. Wizjer optyczny to również podstawowy podgląd kadru w każdym obiektywie. Jeśli chodzi o system autofokusu w lustrzance będzie on bazował na detekcji fazy, dlatego tym aparatem bez większych problemów będzie można wykonać zdjęcia dobrze wykadrowane, które będą świetnie wyglądać. Jeśli chodzi o lustrzankę ekran LCD oraz obraz Live View jest tylko dodatkiem. Lustrzanka ze względu na możliwości oraz budowę ma spore rozmiary, ale ona również daje najlepszą możliwość na uzyskanie świetnych zdjęć.

Nowa gazetka lidl już dostępna!