Strona główna > Aparaty - lustrzanki > Canon EOS M6, EOS 800D i 77D - trzy aparaty Canona z wymienną optyką

EOS M6 to kolejne urządzenia marki Canon, które jest bezlusterkowcem, natomiast modele EOS 800D i 77D to najnowsze propozycje, które przeznaczone są dla amatorow, ale są to lustrzanki.

Czy wiesz, że gazetka polo prezentuje najlepsze promocje?

Canon EOS M6 to nieduża, zgrabna propozycja z wymienną optyką, która otrzymuje ponad 24 Mpix i do tego matrycę APS-C. Zakres ISO jest tutaj na poziomie między 100 a 25600. Aparat posiada najnowszy procesor obrazu DIGIC 7 a to sprawia, że prędkość robienia zdjęć w seryjnym trybie sięgnie 9 klatek na sekundę. Nowe urządzenie będzie posiadało również innowacyjny system Dual Pixel CMOS AF, który jest o tyle ciekawy, że będzie usprawniał ustawienie ostrości z podglądem na żywo oraz w czasie filmowania. Omawiana technologia polega na wbudowani w matrycę pikseli detekcji fazy.

EOS M6 pozwala na nagrywanie filmów Full HD z prędkością do 60 klatek na sekundę, a w czasie robienia filmów będzie można osiągnąć prędkość na poziomie 60 klatek na sekundę. Do dyspozycji mamy również dotykowy ekran LCD, który ma trzy cale i rozdzielczość na poziomie 1040 punktów. Nowy aparat w przeciwieństwie do modelu wcześniejszego nie ma wizjera elektronicznego, ma jednak możliwość podłączenia opcjonalnego akcesorium razem z aparatem Canon, co zaprezentował nam nowy model z zewnętrznym wizjerem 0,39 cala o rozdzielczości 2,36 miliona punktów i częstotliwości odświeżania 120 kl./s.canon

Canon EOS M6 ma przygotowane również nowoczesne opcje łączności między innymi Wi-Fi oraz NFC. Oferuje to łączność Bluetooth. Dzięki temu będzie można się połączyć ze smartfonem i dzięki temu zdalnie będzie można obsługiwać aparat.

Lustrzanki Canon EOS 800D i 77D są podobnie jak EOS M6 wyposażone w 24,2 Mpix matrycę APS-C z technologią Dual Pixel CMOS AF oraz w procesor DIGIC 7. Sensor pracuje na bardzo dużej czułości z możliwością rozszerzenia do poziomu dwa razy takiego. Jak podaje nam producent aparaty dają nam najszybszy autofokus w trybie Live View, ostrość będzie ustawiona w bardzo krótkim czasie 0,03 sekundy. Co więcej moduł będzie miał około 45 punktów AF i wszystkie krzyżowe. Obie lustrzanki oferują czujni pomiaru światła a rozdzielczości 7560 pikseli. W trybie seryjnym można robić zdjęcia na poziomie 6 klatek na sekundę.

Nowe aparaty robią filmy również z podobną rozdzielczością Full HD i do tego 60 klatek na sekundę. Podczas filmowania można również korzystać z trybu, który ma dawać możliwość robienia obrazu z większymi detalami. Nie zapomniano również o cyfrowej stabilizacji obrazu. Dzięki temu łatwiej będzie sobie ze sprzętem poradzić. Nowe lustrzanki dostają oczywiście systemy łączności oraz funkcje, które pozwolą przesyłać zdjęcia na urządzneia mobilne.

Nowa gazetka lidl już dostępna!