Strona główna > Aparaty - lustrzanki > Kompakt czy lustrzanka? A może bezlusterkowiec? Cz. II

Mocna konstrukcja, wodoodporna obudowa

Czy wiesz, że gazetka polo prezentuje najlepsze promocje?

Lustrzanki o wzmocnionej konstrukcji są drogie a przygotowane specjalnie wodoodporne obutowy do dodatkowo spory koszt. Dla wyczynowców takie aparaty to raczej mało poręczny sprzęt. Najlepiej kupić aparat o wodoszczelnej odpornej na różne warunki konstrukcji. Dzięki temu będzie można między innymi fotografować pod wodą bez dodatkowych akcesoriów. Opcjonalna podwodna obudowa może stać się tylko szansą na rozszerzenie możliwości.

Szybki autofokus

Jeśli dla kogoś ważne będzie czy ostrość się szybko ustawia to na pewno lustrzanka będzie dobrym rozwiązaniem. Zastosowanym w lustrzankach autofokus typu fazowego to błyskawiczne ustawienie ostrości na motywie. Będzie radzić sobie świetnie także w przypadku szybko poruszających się obiektów, a także przy skąpym oświetleniu. Oczywiście dużo zależeć będzie do tego jak zaawansowany jest dany model. W taki typ autofokusu wyposaża się bezlusterkowce a także nieliczne aparaty kompaktowe. Zwykle mamy również do czynienia z autofokusem hybrydowym, który korzysta z dwóch metod AF.

Dodatkowy podgląd przez wizjer

Jeśli dla kogoś podgląd na ekranie LCD to mało warto także wybrać takie urządzenie, które ma dodatkowo wizjer. To on pozwala nam oszczędzić prąd i będzie również elementem, który ułatwi nam robienie zdjęć nawet w mocnym słońcu. Niektóre modele pozwalają nam wykorzystywać wizjer mocowany na złączu aparat autofokus​akcesoriów albo przy gorącej stopce.

Praktyczny tryb wideo

Tryb wideo znajdziemy zarówno w aparatach kompaktowych jak i w lustrzankach oraz bezlusterkowcach. Obecnie niemal każda cyfrówka rejestruje filmy, nie każda będzie jednak nagrywać filmy, które będą w bardzo wysokiej rozdzielczości takiej jak Full HD lub wyższej. Kompakty inaczej niż lustrzanki i bezlusterkowce mają wbudowany zoom a to oznacza, że za pomocą wbudowanego obiektywu będzie można robić płynny najazd na filmowane obiekty. W przypadku aparatów, które mają wymienną optykę najczęściej wskazane będzie kupowanie specjalnego obiektywu do robienia filmów z napędem zoom i do tego również akcesoriami. Inaczej zoomowanie będzie toporne i efekt nie będzie udany.

Długa praca na baterii

Czas pracy na baterii to taki element, na który mocno zwraca się uwagę. Na tą chwilę właśnie liczymy na sprzęt, który pozwoli nam wykonywać przynajmniej 1000 zdjęć na jednych bateriach. Najlepsze są jednak takie opcje, w których mamy dostępne po prostu pojemne akumulatory sprawdzają się one lepiej niż baterie. Najwięcej zabiera energii wyświetlacz LCD, dlatego korzystanie z wizjera niekiedy będzie wskazane.

Nowa gazetka lidl już dostępna!