Strona główna > Aparaty fotograficzne > Aparaty fotograficzne w smartfonach

Aparaty w smartfonach

Czy wiesz, że gazetka polo prezentuje najlepsze promocje?

Nie da się ukryć, że obecnie takie aparaty budzą coraz większe zainteresowanie. Od jakiegoś czasu nie jest to już tylko gadżet, dodatek do telefonu, ale coraz częściej będzie to pełnosprawny sprzęt do robienia zdjęć. Aparaty w najlepszych smarfonach dają nam takie same możliwości jak dobre kompakty. Zaletą tych urządzeń będzie to, że mamy je praktycznie zawsze pod ręką, zmieszczą się w kieszeni i nie zajmują dużo miejsca ani nie ważą dużo. Zdjęcia z nich można również szybko udostępnić a w dobie mediów społecznościowych jak się okazuje wiele osób chce z tego korzystać. Do tego w mobilnym systemie mamy wiele różnych aplikacji do ich poprawiania. Nie do przecenienia jest także duży ekran, w tych urządzeniach, który pozwala takie właśnie zdjęcia przeglądać. Jakość można poprawić przez aplikacje, większość urządzeń ma niewielkie matryce, ale są także takie, które mają nieco większy sensor, a więc ten wybór jest tutaj spory i nieco zróżnicowany. Większość urządzeń obecnie jest przygotowywanych tak, by robić dobre zdjęcia. Jeśli jednak fotografujemy w różnych okazjach wydaje się, żę taką najlepszą opcją będzie zawsze smartfon, który daje okazje robić zdjęcia również w momencie, gdy będzie zbyt ciemno. Nadal jest wiele smartfonów, aparatktóre akurat z tą kwestią radzą sobie dość słabo i te zdjęcia przygotowywane są na niskim poziomie jakości.

Bezkorpusowce - gdy smartfon nie wystarcza

Od niedawna w sprzedaży pojawiają się bezkorpusowce a więc aparaty, które wymagają do współpracy również smartfona. Mobilne urządzenia służyć mają jako dobrej jakości wyświetlacz, który daje okazję kontrolować ustawienia oraz pozwala na wygodną obróbkę zdjęć i udostępnienie ich w sieci. Połączenie między bezkorpusowcem a smartfonem najczęściej będzie bezprzewodowe, ale sam aparat będzie można podłączyć również przez klips. Takie urządzenia wyglądają jak moduły, które mają wyłącznie obiektyw, ale tak naprawdę są tam również matryce światłoczułe i specjalne procesory.

Aparaty średnioformatowe - do profesjonalnego studio

Aparaty średnioformatowe to konstrukcje profesjonalne, które kosztują niekiedy nawet ponad 100 tysiecy złotych. Są one stosowane do pracy w studio, gdy wymogiem mają być szczególne zdjęcia, gdzie każdy szczegół będzie się liczył. Aparaty średnioformatowe mają matryce o wyjątkowej rozdzielczości nawet do 60 Mpix.

Nowa gazetka lidl już dostępna!