Strona główna > Akcesoria fotograficzne > Czym się kierować przy wyborze smartfona dla dziecka?

Technologia odgrywa ogromną rolę w życiu współczesnych dzieci. Aby zminimalizować szkodliwy wpływ techniki na ich życie, a ponadto cieszyć się pełnią jej korzyści, warto podejść do tematu świadomie. Przedstawiamy zbiór porad wyjaśniających, czym się kierować podczas wyboru smartfona dla dziecka.

Smartfon dla dziecka – na co zwrócić uwagę?

Czy wiesz, że gazetka polo prezentuje najlepsze promocje?

Na samym początku poszukiwań odpowiedniego telefonu warto uwzględnić kilka podstawowych cech. Szczególną uwagę zwróć na następujące:

  • wyświetlacz – musi być czytelny i wytrzymały;
  • bateria – pojemna, by długo wytrzymała na jednym ładowaniu;
  • lokalizator GPS – dla zwiększenia bezpieczeństwa dziecka;
  • procesor – wydajny, aby sprawnie działał nawet przy bardziej wymagających aplikacjach.

Wytrzymałość przede wszystkim

Smartfon w dziecięcych rękach nie zawsze jest bezpieczny. Z tego względu należy wybrać model, który nie uszkodzi się przy pierwszym upadku. Wytrzymały wyświetlacz to w tym przypadku podstawa. Warto także wyposażyć smartfon w dodatkowe akcesoria, np. etui czy szkło ochronne, co jeszcze lepiej zabezpieczy telefon przed ewentualnym uszkodzeniem.

zdjęcia

Pojemna bateria

Pochłonięte grą dzieci trudno odciągnąć od smartfona. To właśnie dlatego model powinien być wyposażony w pojemną, wytrzymałą baterię. Jest to ważne również ze względu na fakt, że dzieci łatwo zapominają o konieczności podłączenia telefonu do ładowania. Zadbaj o tę kwestię, by smartfon nie rozładował się akurat wtedy, gdy próbujesz się skontaktować z dzieckiem.

Lokalizator GPS

Choć mogłoby się wydawać, że dziecko potrzebuje najprostszego telefonu, żeby tylko zachować kontakt z rodzicami, warto przemyśleć kwestię zakupu smartfona. Wyróżnia się on jedną, szczególnie ważną zaletą – możliwością włączenia lokalizatora GPS i połączenia go z odpowiednią aplikacją zainstalowaną na Twoim telefonie. Dzięki niemu szybko dowiesz się, gdzie aktualnie znajduje się dziecko, co ma ogromne znaczenie dla jego bezpieczeństwa.

Silny procesor

Smartfon dla dziecka ma być oczywiście przeznaczony przede wszystkim do kontaktu z rodzicami. Prawda jest jednak nieco inna. Dziecko z pewnością częściej niż do rozmów będzie wykorzystywać telefon do grania w gry mobilne. To właśnie dlatego wybrany model musi być wyposażony w wydajny procesor i dużą ilość pamięci, aby zapewnić jak najlepszą pracę podczas używania każdej aplikacji.

Nowa gazetka lidl już dostępna!