Strona główna > Akcesoria fotograficzne > Kupno aparatu fotograficznego – inne aspekty

Obiektyw z zoomem

Czy wiesz, że gazetka polo prezentuje najlepsze promocje?

W opisach aparatów z obiektywem zoom znajdziemy takie określenie jak krotność zoom i jest to określenie, które informuje nas o jak wiele można zwiększyć ogniskową. Warto przyjrzeć się ogólnie wartością jakie ma ogniskowa. Szczególnie ważną kwestią będzie szeroki kąt, ponieważ im będzie większy tym więcej otoczenia ujmie się w kadrze. Długa ogniskowa będzie jak luneta, dlatego nawet motywy, które znajdują się daleko uda się skutecznie przybliżyć. Obecnie istnieją aparaty, które mają megazoomy, które oferować będą mniej więcej 80 razy zbliżenie optyczne. To rzeczywiście pozwala nam rejestrować detale na Księżycu. Warto jednak pamiętać, że przy tak dużym zakresie bardzo trudno będzie o dobrą optykę. Każdy obiektyw zoom to uniwersalność kosztem jakości, dlatego nie wiemy jak to będzie wyglądało w praktyce. Jeśli chodzi o takich fotografów, którym będzie zależeć na wyjątkowych zdjęciach stawiać będzie właśnie na stałą ogniskową, ponieważ taki obiektyw lepiej spełni swoje zadania i będzie rzeczywiście udanym wyborem. Korzystanie z dużych ogniskowych powiązane będzie z krótkim czasem naświetlania albo też dobrego podparcia i szczególnie wydajnej stabilizacji.

obiektyw

Jasna optyka na trudne warunki i nie tylko

Jeśli mamy fundusze to warto zdecydować się na jasny obiektyw. Taka optyka będzie dawała nam szansę na robienie zdjęć nawet w trudnych oświetleniowo ​​warunkach. Skraca się czas naświetlania i dzięki temu uzyskuje się płytszą głębię ostrości, a to będzie istotne, gdy chce się uzyskać portrety. Są modele gdzie jasność optyki jest już na bardzo wysokim poziomie. Warto zwracać uwagę na tą kwestię.

Dobry wyświetlacz

Od jakości wyświetlacza z tyłu aparatu zależeć będzie to jak wygląda komfort robienia zdjęć, przeglądania wykonywanych zdjęć czy też wybierania funkcji z menu. W większości kompaktów to jedyna możliwość, by podejrzeć obraz. Szukając cyfrówki warto zwracać uwagę na przekątną i rozdzielczość. Im parametry wyższe tym łatwiej będzie nam ocenić ostrość motywu. Warto wybrać aparat, który ma duży wyświetlacz i przynajmniej milion pikseli. Kolejne cechy to również możliwość zmiany w jasności oraz kolorze. Wygodne będą również powłoki antyrefleksyjne, kąty dobrego widzenia, możliwość odchylenia czy obrotu monitora, by wykonywanie zdjęć okazało się łatwiejsze. aparat z dotykowym wyświetlaczem jest wygodny i ma mniej przycisków na obudowie, dlatego może nieco lepiej się prezentować.

Nowa gazetka lidl już dostępna!