Strona główna > Aparaty fotograficzne > Smartfon czy cyfrówka – czym lepiej robić zdjęcia w dzisiejszych czasach?

Smartofny oczywiście zmieniły sposób naszej komunikacji. Zmieniły również to jak robimy zdjęcia. Mobilna fotografia upowszechniła się w takiej mierze, że obecnie każdy może zrobić zdjęcie i w kilka sekund je publikować. To naturalne musiało również zmienić rynek cyfrówek, które były najtańszymi urządzeniami dla tych, którzy działali jako amatorzy fotografowie. Czy to znaczy, że aparaty kompaktowe mają przed sobą schyłek? Niekoniecznie tak będzie, ponieważ smartfon nie jest doskonalszym zamiennikiem dla kompaktu, zdjęcia są tam robione inaczej. Jakie więc urządzenie będzie najlepsze do robienia zdjęć? Zobaczcie w tym zakresie krótki poradnik, który pomoże wybrać dobry sprzęt.

Czy wiesz, że gazetka polo prezentuje najlepsze promocje?

Rozmiary i waga

Przyjęło się powszechnie, że smartfon to najbardziej wygodne urządzenie do robienia zdjęć, ponieważ zawsze będzie pod ręką, zmieści się w kieszeni. Jeśli zestawimy mały smartfon z dużym aparatem na szyi to rzeczywiście zobaczymy, że wygoda jest tutaj nie do przecenienia. Jednak różnica nie musi być też skrajna, ponieważ pojawiają się także małe kompakty, które aż tak bardzo nie będą się różnić. Oczywiście konieczność noszenia urządzenia do robienia zdjęć sama w smartfon zdjęcie​sobie może być męcząca, ale tak naprawdę nie będzie to jakiś straszny problem.

Zrobiliśmy zdjęcie? I co dalej?

Zanim smartfony na stałe weszły do świata robienia zdjęć wszystko wyglądało inaczej. Po powrocie zgrywaliśmy zdjęcia na dysk potem je obrabialiśmy i tworzyliśmy swoje galerie. Obecnie wygląda to inaczej, bo robiąc zdjęcie z użyciem smartfona praktycznie w jednej chwili będzie się można podzielić takim zdjęciem ze światem. Zresztą nie chodzi tutaj o samo wprowadzenie zdjęć do serwisów społecznościowych, ale pojawia się również taka kwestia, że na smartfonach lepiej będzie przeglądać taką właśnie fotografię, ponieważ dostępne wyświetlacze są tam zdecydowanie lepsze i powinniśmy być z niej zadowoleni.

Czas pracy

Skoro już mamy w kieszeni urządzenie do robienia zdjęć, które jest lekki, małe i praktycznie pozwala od razu dzielić się takimi zdjęciami to zostaje nam wyłącznie korzystać z tego sprzętu. Jednak jest również coś co będzie trzeba potraktować jako minus a mianowicie to, że urządzenie takie jednak ma problem ze słabymi akumulatorami. Co nam po doskonałym sprzęcie i wielkich możliwościach, skoro po kilkunastu godzinach bateria padnie. Smartfon musi być ładowany praktycznie co tydzień, natomiast cyfrówka na jednych bateriach może pracować nawet około tydzień, a więc ta kwestia baterii w przypadku smartfonów nie wygląda najlepiej.

Sprawdź jak wywołać zdjęcia w Rossmanie. Czasem warto mieć zdjęcie kogoś naprawdę nam bliskiego na domowej komodzie. To tradycyjna forma, która może mieć swój urok. 

Nowa gazetka lidl już dostępna!