Strona główna > Aparaty fotograficzne > Zakupy aparatu fotograficznego – o czym pamiętać

Jeśli chcemy filmować

Czy wiesz, że gazetka polo prezentuje najlepsze promocje?

Tryb wideo w aparatach jest cały czas poprawiany i rozwijany. W niektórych modelach pojawia się również w standardzie 4K. W większości przypadków szczególnie gdy filmów nie będziemy wyświetlać na dużych ekranach będzie można liczyć na to, że już Full HD nam wystarczy i obecnie jest to standard. Zwróćmy uwagę na prędkość w jakiej dokonuje się rejestracja obrazu. Już około 60 klatek na sekundę da nam odpowiedni płynny obraz. Bardziej zaawansowane sprzęty podają pracę w mb/s i tutaj im wyższym poziom tym lepsza praca urządzenia. Warto zwracać uwagę na to jakie pojawiają się kodeki, ponieważ od tego również będzie zależeć wynik pracy tego sprzętu. Może to sprawiać problem przy edycji, a więc ten element koniecznie trzeba rozważać. Jeśli chodzi o ten kodek, który obecnie jest polecany najmniej będzie to Motion JPEG. Inne przydatne jeszcze funkcje to między innymi dźwięk stereo, ciągły autofokus w trakcie filmowania czy też możliwość dobrej stabilizacji obrazu i wykonanie zoom. Do robienia najazdów elektryczny napęd zoom będzie najlepszym rozwiązaniem. Niektóre aparaty dają nam również szanse na zamianę parametrów naświetlania w czasie filmowania.

Manualny czy automatyczny?

Współczesne aparaty dają nam liczne automaty i funkcje, które mają sprawić, że korzystanie z tego sprzętu będzie łatwiejsze. niektóre urządzenia dostają lampa błyskowa​specjalne inteligentne tryby, dzięki którym również laik będzie mógł osiągnąć dobry efekt. Przydatny będzie jeszcze tryb z inteligentnym wyborem sceny a także specjalne tematyczne programy, które pozwalają na wykorzystywanie aparatu w różnych sytuacjach, będzie to więc korzystna opcja. Jeśli ktoś ma większe oczekiwania można również kontrolować czas i przysłony a więc pojawiają się manualne opcje, które dobrze się sprawdzą i ułatwią nam wykonywanie zdjęć.

Lampa błyskowa

Lampa błyskowa daje nam doświetlić motywy na pierwszym planie albo też rozświetlić ciemne wnętrza. Zwracać uwagę należy na moc lampy oraz to jak będzie ona umiejscowiona. Lampa chowana w korpus, którą podnieść można wyżej da nam lepszy efekt, ponieważ oświetlenie będzie jakby z góry. Warto wybrać także aparat ze stopką, która pozwala na to, że zamontuje się również zewnętrzną mocniejszą lampę, która pozwoli ustawić kąt padania światła i powinniśmy być z takiej opcji zadowoleni

Nowa gazetka lidl już dostępna!