Strona główna > Aparaty - lustrzanki > Canon EOS M6, EOS 800D i 77D - trzy aparaty Canona z wymienną optyką

EOS M6 to kolejne urządzenia marki Canon, które jest bezlusterkowcem, natomiast modele EOS 800D i 77D to najnowsze propozycje, które przeznaczone są dla amatorow, ale są to lustrzanki.

Canon EOS M6 to nieduża, zgrabna propozycja z wymienną optyką, która otrzymuje ponad 24 Mpix i do tego matrycę APS-C. Zakres ISO jest tutaj na poziomie między 100 a 25600. Aparat posiada najnowszy procesor obrazu DIGIC 7 a to sprawia, że prędkość robienia zdjęć w seryjnym trybie sięgnie 9 klatek na sekundę. Nowe urządzenie będzie posiadało również innowacyjny system Dual Pixel CMOS AF, który jest o tyle ciekawy, że będzie usprawniał ustawienie ostrości z podglądem na żywo oraz w czasie filmowania. Omawiana technologia polega na wbudowani w matrycę pikseli detekcji fazy.

EOS M6 pozwala na nagrywanie filmów Full HD z prędkością do 60 klatek na sekundę, a w czasie robienia filmów będzie można osiągnąć prędkość na poziomie 60 klatek na sekundę. Do dyspozycji mamy również dotykowy ekran LCD, który ma trzy cale i rozdzielczość na poziomie 1040 punktów. Nowy aparat w przeciwieństwie do modelu wcześniejszego nie ma wizjera elektronicznego, ma jednak możliwość podłączenia opcjonalnego akcesorium razem z aparatem Canon, co zaprezentował nam nowy model z zewnętrznym wizjerem 0,39 cala o rozdzielczości 2,36 miliona punktów i częstotliwości odświeżania 120 kl./s.canon

Canon EOS M6 ma przygotowane również nowoczesne opcje łączności między innymi Wi-Fi oraz NFC. Oferuje to łączność Bluetooth. Dzięki temu będzie można się połączyć ze smartfonem i dzięki temu zdalnie będzie można obsługiwać aparat.

Lustrzanki Canon EOS 800D i 77D są podobnie jak EOS M6 wyposażone w 24,2 Mpix matrycę APS-C z technologią Dual Pixel CMOS AF oraz w procesor DIGIC 7. Sensor pracuje na bardzo dużej czułości z możliwością rozszerzenia do poziomu dwa razy takiego. Jak podaje nam producent aparaty dają nam najszybszy autofokus w trybie Live View, ostrość będzie ustawiona w bardzo krótkim czasie 0,03 sekundy. Co więcej moduł będzie miał około 45 punktów AF i wszystkie krzyżowe. Obie lustrzanki oferują czujni pomiaru światła a rozdzielczości 7560 pikseli. W trybie seryjnym można robić zdjęcia na poziomie 6 klatek na sekundę.

Nowe aparaty robią filmy również z podobną rozdzielczością Full HD i do tego 60 klatek na sekundę. Podczas filmowania można również korzystać z trybu, który ma dawać możliwość robienia obrazu z większymi detalami. Nie zapomniano również o cyfrowej stabilizacji obrazu. Dzięki temu łatwiej będzie sobie ze sprzętem poradzić. Nowe lustrzanki dostają oczywiście systemy łączności oraz funkcje, które pozwolą przesyłać zdjęcia na urządzneia mobilne.